خواص قهوه تلخ برای رژیم لاغری

آیا می‌دانستید قهوه‌ی سیاه، که همیشه یک نوشیدنی مورد علاقه برای بسیاری از آدم‌ها بوده‌است، در کاهش وزن و رژیم های لاغری نیز نقش دارد؟ تعجب‌آور است، نه؟ قهوه به عنوان یک نوشیدنی غنی از کافئین، به دلیل مزایای زیادی که برای سلامتی دارد از جمله پیشگیری از سرطان، افسردگی خفیف و سردرد شناخته‌شده است. حدود ۸۰ درصد از جمعیت جهان هر روز به مقادیر متفاوت قوه می‌نوشند. اما تعداد کمی از آن‌ها در مورد فواید قهوه برای لاغری اطلاع دارند.

خواص قهوه تلخ برای رژیم لاغری

فواید قهوه برای لاغری

این نوشتار به شما یک تصویر واضح در مورد مزایای نوشیدن قهوه‌ی سیاه و تاثیر کافئین برای کاهش وزن می‌دهد.

۱. نقش اسید کلروژنیک به عنوان یک آنتی‌اکسیدان

– ترکیبات خاص موجود در قهوه‌ی سیاه از جمله اسید کلروژنیک نقش مهمی در کاهش وزن دارند.

– هنگامی که بعد از غذا قهوه‌ی سیاه مصرف می‌کنید، اسید کلروژنیک موجود در آن باعث کاهش تولید گلوکز در بدن می‌شود. در عین حال، تولید سلول‌های چربی جدید کاهش می‌یابد.

– این فرایند تنها زمانی اتفاق می‌افتد که قهوه‌ی سیاهی بنوشید که غنی از کافئین و اسید کلروژنیک است.

– در حالی که اضافه کردن شیر یا خامه به قهوه سبب می‌شود که طعم و مزه‌ی بهتری را در مقایسه با قهوه‌ی سیاه معمولی تجربه کنید، اما واضح است که چنین ترکیبی به از دست دادن وزن کمک نمی‌کند.

– قهوه‌ی سیاه علاوه بر اسید کلروژنیک حاوی آنتی‌اکسیدان هم است که هر دو ترکیبی ضروری برای کاهش وزن و رژیم لاغری هستند.

۲. سرکوب گرسنگی

کافئین در قهوه‌ی سیاه باعث تحریک فعالیت متابولیک و افزایش سطح انرژی می‌شود، روندی که به نوبه‌ی خود گرسنگی را سرکوب می‌کند. یک فنجان قهوه‌ی سیاه حاوی ۵.۴ کالری است. هر چند این نوشیدنی به عنوان یک نوشیدنی بدون کالری شناخته‌ شده‌است!

هنگامی که شکر یا خامه به قهوه اضافه می‌شود، میزان کالری موجود در آن افزایش می‌یابد.

خواص قهوه تلخ برای رژیم لاغری

۳. تاثیر قهوه‌ی سیاه بر میزان کالری دریافتی‌تان

– نوشیدن قهوه‌ی سیاه می‌تواند تغییرات زیادی در سطح کالری که به طور روزانه دریافت می‌کنید، ایجاد کند. از آن‌جایی که قهوه‌ی سیاه فعالیت متابولیک را تحریک می‌کند، شما را فعال نگه می‌دارد و  به این ترتیب کمک‌تان می‌کند که کالری بیش‌تری را بسوزانید. بنابراین می‌توانید مقدار زیادی از کالری را که به طور روزانه دریافت می‌کردید از بین ببرید، روندی که به نوبه‌ی خود باعث کاهش وزن و رژیم لاغری می‌شود.

– قهوه‌ی سیاه قبل از انجام تمرینات ورزشی بهترین راه برای سوزاندن کالری بیش‌تر است.

۴. محتوای آب را کاهش می‌دهد

– بعضی از آدم‌ها به علت چربی یا آب اضافه‌ای که در بدن‌شان است، سنگین هستند. مصرف قهوه‌ی سیاه باعث کاهش میزان آب می‌شود به این دلیل که میزان دفع ادرار را در شما افزایش می‌دهد.

– با استفاده از این روش، آن کیلوهای اضافی که به دلیل آب اضافی موجود در بدن‌تان ایجاد شده‌اند، از بین می‌روند بدون این‌که کوچک‌ترین خطری شما را تهدید کند!

۵. کاهش وزن موقت و حمایت از کاهش وزن دائمی

– قهوه‌ی سیاه باعث کاهش وزن و رژیم لاغری موقت می‌شود. به این معنی که آب ناخواسته و تجمع مایعات را در بدن از طریق ادرار از بین می‌برد. این تاثیر به خاطر مقدار فراوان کافئین موجود در آن است.

– کاهش وزن دائمی تنها زمانی اتفاق می‌افتد که محتوای چربی بدن کاهش بیابد. قهوه‌ی سیاه، با سوزاندن کالری بیش‌تر، باعث کاهش وزن دائمی می‌شود. چنین تاثیری به این دلیل است که سوزاندن کالری زیاد به مرور باعث کاهش وزن می‌شود.

خواص قهوه تلخ برای رژیم لاغری

نکات احتیاطی

– هر چیزی که به میزان بیش از حد مصرف شود برخی عوارض جانبی را ایجاد خواهد کرد. به همین ترتیب هنگامی که قهوه‌ی سیاه هم بیش از حد مصرف می‌شود، فشار خون را بالا می‌برد.

– نوشیدن ۲ فنجان در روز توصیه می‌شود.

به این ترتیب آن چند کیلو اضافی بدن‌تان را از بین ببرید و به اندامی زیبا و عالی دست پیدا کنید. در صورتی که تجربه‌ی کاهش وزن و رژیم لاغری با استفاده از قهوه را دارید، لطفا در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید!

با ما همراه باشید

, , , , ,
مطالب زیر را هم بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست