قهوه خورها باید بدانند (خرید قهوه)

از فروشنده قهوه ای  که عطر استفاده میکنه و سیگار میکشه و تمیز و مرتب نیست و یا توتونو انواع چای را در کنار دانه های قهوه قرار میدهد قهوه خرید، زیرا دانه های قهوه بشدت آمادگی گرفتن عطر و بوی اطراف را دارند و سریع واکنش نشان میدهند

                از فروشنده هایی که دانه های قهوه را در سیلوهای های شیشه ای و استوانه ای شکل، مخصوص نگهداری قهوه، نگهداری نمیکنند، نباید قهوه خرید.  

قهوه خورها باید بدانند (خرید قهوه)

                نباید از فروشنده هایی که دان قهوه را از قبل آسیاب کردند خرید کرد. چرا که قهوه آسیاب شده به سرعت و به شدت عطر و طعم خود را از دست میدهد . قهوه فروش باید دان انتخابی شما را بعد از نهایی شدن آسیاب و به شما بدهد.

                 یک قهوه خورآماتور و حرفه ای ، پس از ورود به مغازه از فروشنده درخواست مقداری دانه قهوه (برای دیدن کیفیت  ظاهری و یکدستی دانه قهوه و تشخیص حدودی زمان رست و درجه رست شدن از نزدیک و بو کردن عطرآن) میکند.

                 قهوه فروش موظف است تا مقداری قهوه را در اختیار شما قرار دهد اینکارعادی است و نشانه حرفه ای بودن مشتری است و پس از پسندیدن و درخواست آسیاب شدن( که 99 درصد فروشندگان به طور رایگان آسیاب میکنند) میدهد.

                از دیگر دلایل نخریدن قهوه بصورت آسیاب شده این است که کسانی که به این روش قهوه میفروشند 90 درصد از نامرغوب ترین و بی کیفیت ترین دانه های قهوه روبوستای کهنه و کم کیفیت استفاده میکنند. و ۱۰ درصد از قهوه روبوستا و عربیکای معمولی با رست دارک و سوخته استفاده میکنند.

قهوه خورها باید بدانند (خرید قهوه)

                 سودی که قهوه فروش ها با فروش قهوه از پیش آسیاب شده میکنند، چند برابر قهوه فروش های دیگر است و ضرری که شما پرداخت مینمایید غیر قابل تصور، زیرا این ضرر برای شما هم مالی است و هم جانی و پای سلامتی شما در میان است! (چرا پای سلامتی در میان است؟! در ادامه خواهم گفت)

                از قهوه فروش هایی که دانه های قهوه دارک رست یا اسپرسو رست آن، بوی سوختگی میدهد قهوه نخرید، خرید قهوه از این فروشندگان که تعدادشان کم نیست، دربخش رست قهوه غیر حرفه ای هستند و دانه های قهوه با رست بیش از حد به دلیل سرطان زا بودن و بیماری زا بودن دیگر متداول نیستند، دانه قهوه اسپرسو رستی که توسط یک غیرحرفه ای تفت داده شده را میتوان از نشت روغن دانه از داخل به بیرون قهوه شناسایی کرد و نخرید.

 هرچه دانه قهوه، رست پایین تر از دارک و رنگ روشن تری داشته باشد و به فرنچ رست و مدیوم نزدیکتر باشد آنتی اکسیدان بیشتری دارد و برای بدن مفید تر است و دانه قهوه هرچه به درجه اسپرسو رست نزدیک تر و بالاتر در حد سوخته باشد مضر تر بوده و دانه قهوه با رست دارک نه تنها آنتی اکسیدان ندارد بلکه پس از نوشیدن این نوع قهوه، سیستم ایمنی بدن درگیر شده و آنتی اکسیدان های بدن شما مصرف میشود و گلبول های سفید به قهوه حمله میکنند!

                 این هم در نظر بگیرید دانه قهوه هرچه بیشتر رست شود خواص و کافئین و خواص آن  تا حد زیادی کمتر میشود و تنها مقداری عطر تند قهوه باقی میماند و بیشتر میشود. برای همین هم هست که قهوه با روش تهیه فرانسه یا با فرنچ پرس بیشترین کافئین را دارد حتی بیش از اسپرسو.

با ما همراه باشید

, , , , , , , , , , , , ,
مطالب زیر را هم بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست