قهوه و لاغری

همواره گزارش ها، تحقیقان و بررسی های مختلفی که درباره ی تاثیرات قهوه بر انواع قسمت های زندگی انسان ها به عمل آمده است  . از تاثیرات قهوه بر خواب، خوراک، .ورزش،دندان ها و بسیاری دیگر تا تاثیرات قهوه بر لاغری که د دنیای امروز یکی از مولفه های زیبایی و خوشتیپ بودن را لاغری تعریف میکند .

ما در این مقاله سعی داریم تا نکات مفیدی را درباره ی رابطه قهوه و لاغری در اختیار شما قرار دهیم . با مازارس همراه باشید.

قهوه و لاغری

تاثیر افزودنی ها به قهوه برای لاغری

اگر قهوه میخورید و در کنار لذتی که از آن میبرید تصمیم دارید که فرم بدن خود را حفظ کنید و لاغر شوید باید استفاده از افزودنی هایی مثل شیر،خامه و شکر را در کنار قهوه را کنار بگذارید. چرا که 1 قاشق خامه حدود 50 کیلو کالری و شیر حدود 5 کیلو کالری به قهوه اضافه می کند. قهوه های شیرین چیزی حدود 100 کیلو کالری دارد . در صورتی که یک فنجان قهوه تلخ حاوی ۲ کیلوکالری انرژی و فاقد چربی است.

 وجود مواد محرکی مانند تئوبرومین، تئوفیلین و کلروژنیک اسید سوخت و ساز بدن کسانی که قهوه‌ می نوشند را بالا می‌برند اما باید توجه داشت که وجود محرک قدرتمندی مانند کافئین دلیل اصلی کاهش وزن افراد پس از دوره طولانی مصرف است

قهوه و افزایش چربی سوزی

همانگونه که می دانیم هیچ نوع ماده غذایی خاص و یا حتی نخوردن به تنهایی نمیتواند باعث لاغری و تناسب اندام شود. و تنها راه یک رژیم غذایی صحیح که از درشت مغذی ها( پروتئین،چربی، کربوهیدارت) به تناسب در آن گنجانده شده، در کنار ورزش و فعالیت های بدنی مناسب هر فرد و به خصوص از روی اصول میتواند باعث سلامت ، تناسب اندام و لاغری شود .

نوشیدن قهوه نیز به تنهایی برای کاهش وزن و تناسب اندام کافی نیست، اما می تواند در کنار رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی به لاغری کمک نماید.

یکی از مؤثرترین نوشیدنی های که مصرف آن قبل از تمرین ممکن است در جریان فعالیت ورزشی نتیجه اش شما را شگفت زده کند چیزی جز یک فنجان قهوه نیست..

مهمترین مزیت مصرف قهوه قبل از فعالیت ورزشی، خاصیت چربی سوزی آن است.مصرف قهوه قبل از ورزش می تواند باعث شود سلول های چربی به عنوان منبع انرژی به جای گلیکوژن استفاده شود.همچنین، مقادیر بالایی از کافئین موجود در قهوه سوخت و ساز بدن را بالا خواهد برد که این خود باعث می شود شما در طول روز کالری بیشتری بسوزانید

تاثیر قهوه برکاهش اشتها

در مطالعاتی مشخص شده که افراد بعد از نوشیدن قهوه احساس گرسنگی نمی‌کنند و معمولا غذای کمتری مصرف می نمایند. مکانیسم این اثر احتمالا ناشی از اثر این نوشیدنی بر مرکز سیری در مغز است. در واقع وجود کافئین و دیگر ترکیبات موجود در قهوه به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل کرده و باعث می شود شما کمتر سراغ خوراکی های مختلف بروید.

قهوه تا حدی چربی‌ها را از بین می‌برد

این که گفته میشود قهوه برای لاغری مفید است و شهرت دارد بیهوده نیست. چرا که کافئین موجود در قهوه روند چربی سوزی را فعال میکند.

در واقع کافئین بدن ما را تحریک می‌کند و به این ترتیب باعث می‌شود که بدن کالری‌ها را بسوزاند که در نهایت به از بین رفتن چربی‌ها می‌انجامد.

قهوه و لاغری

نکته پایانی : با قهوه چطور لاغر شویم

در پایان باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای کاهش وزن نباید از قهوه به تنهایی انتظار معجزه داشته باشید،می توان از فایده کاهش اشتهای این نوشیدنی در رژیم های غذایی لاغری و همچنین از فواید چربی سوزی و افزایش انرژی و عملکرد نوشیدن قهوه قبل از انجام تمرینات ورزشی به عنوان یک راه خیلی خوب استفاده کرد. تا در کاهش وزن و تناسب اندام موفق شویم .

هدف شما دوست عزیز از نوشیدن قهوه چیست ؟

با ما همراه باشید

, , , , , , , , ,
مطالب زیر را هم بخوانید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست